Τετάρτη 24 Ιουλίου 2013

Χάλκινο μετάλλιο στο 98ο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου για τον αθλητή του Πανναξιακού Κωνσταντίνο Αναστασίου.

Ο Κωνσταντίνος Αναστασίου, ήταν ο αθλητής που σήκωσε τη σημαία του Πανναξιακού ψηλά, αφού τερμάτισε στην 3η θέση του τελικού των 400 μ. με εμπόδια, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 51.97.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι την απονομή στους αθλητές έκανε μια μεγάλη μορφή του αγωνίσματος, ο Σταύρος Τζιωρτζής, με τον Αναστασίου να ανεβαίνει για μια ακόμα φορά στο βάθρο των νικητών, χαρίζοντας πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα.

Ο Δημήτρης Μανδηλαράς ήταν 9ος στο δέκαθλο, ενώ στα σπριντ (100μ) οι Κωνσταντάς, Κόκλας και Ασημιανάκης κατετάγησαν 35ος, 57ος και 58ος αντίστοιχα.
Απόψε (Τετάρτη 24/7), ο Αναστασίου, σημείωσε νέα μεγάλη επιτυχία, κατακτώντας τη 2η θέση στον τελικό του Ελληνικού Grand Prix (στα 400μ.) που διεξήχθη στη Θήβα.