Τρίτη 4 Νοεμβρίου 2014

Μεγάλη νίκη οι παίδες του Πανναξιακού μέσα στην Παροικιά απέναντι στο Νηρέα με σκορ 3-2.

Σπουδαίο διπλό για την ομάδα μας που γίνεται αφεντικό στον όμιλο [vid]
Αυτή η νίκη τους κρατάει πρώτους στη βαθμολογία και τους δίνει σημαντικό πλεονέκτημα για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο τέλος του πρωταθλήματος
Κορυφαίος ο Βρεττός που πέτυχε δύο γκόλ και του ανοίκει ο τίτλος του MVP του αγώνα.

1-2 στο ημίχρονο
Οι Ναουσαίοι προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με
τον Γκέτσι με 1-0.  Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό ο Βρεττός ισοφάρισε σε 1-1 και 4 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Καραπατης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας με 1-2.
Ο Νηρέας ισοφάρισε με τον Παπαδημητρίου στο 46ο λεπτό σε 2-2 και 9 λεπτά πριν το φινάλε ο Βρεττός και πάλι με απευθείας χτύπημα φάουλ σημείωσε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του.
Παρά την ήττα τους οι Ναουσαίοι έδειξαν να είναι μια αξιόλογη ομάδα, η οποία θα δυσκολέψει τους
βασικούς διεκδικητές που είναι ο Πανναξιακός με τον ΠΑΣ Νάξου. Ωστόσο το "πέρασμα" αυτό του Πανναξιακού απο την Πάρο τους δίνει το δικαίωμα να παίρνει τον τίτλο του αφεντικού στον όμιλο. Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς του Πανναξιακού καθώς και στον προπονητή τους Γιάννη Ζαφείρη ο οποίος δηλώνει υπερήφανος για την ομάδα του και συγχαίρει τους παίκτες για την απόδοσή τους και το τελικό αποτέλεσμα.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Ρούσσου Βαγγέλη και της βοηθού κ. Μαργαρίτη Σεμίνας.

Νηρέας: (Παπαδάκης Μ.), Μinastire A.V., Κορτιάνος Α., Πιερτζοβάνης Α., Παπαδημητρίου Π., Σκανδάλης Γ., Μπάλιος Β., Vrapi A., Αλιπράντης Λ., Αρκουλής Ν., Γκέτσι Β., Αρκουλής Γ.

Πάγκος: Ρούσσος Γ., Καρποδίνης Γ., Πανταζής Χ., Καραχάλιος Δ.

Πανναξιακός: (Ζαφείρης Ι.), Μαργαρίτης Δ.Μ., Γκέρος Ν., Φακίνος Σ., Λεγάκης Γ., Λιακόπουλος Η.,Kasemi R., Δραγάζης Γ., Βαλέττας Γ., Κωνσταντάκης Ι.Π., Βρεττός Ν., Καραπάτης Γ.

Πάγκος: Βαζαίος Μ., Βενιέρης Κ., Νάνας Μ., Σκυλάκης Ε., Λιανόπουλος Ε.

Δείτε φώτος απο τον αγώνα των παίδων εδώ...