Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2013

Οι αντίπαλοι του Πανναξιακού και το πρόγραμμα στον 6ο όμιλο της Football League2

Παλαιοί και γνώριμοι αντίπαλοι, αλλά και νέοι άγνωστοι Χ αναδείχτηκαν ως αντίπαλοι του Πανναξιακού στη σημερινή κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στη Φλώρινα. Ξεχωρίζει φυσικά η ΑΕΚ, που λόγω πρεστίζ, αποτελούσε τον επιθυμητό για όλους αντίπαλο, την οποία η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στην αυλαία του κάθε γύρου, με την Ένωση να επισκέπτεται τη Νάξο και το ΔΑΚ την 15η αγωνιστική (26/01/2014). Το Αιγάλεω, ο Αστέρας Βάρης, ο Περαμαϊκός, η Τριγλία Ραφήνας, το Περιστέρι και η Κηφισιά (πρώην Ελπιδοφόρος), είναι οι αντίπαλοι που ο Πανναξιακός είχε αντιμετωπίσει τις προηγούμενες χρονιές στη Δ' κατηγορία, ενώ οι ΠΑΟ Κρουσώνα, Ερμής Ζωνιανών, Άγιος Νικόλαος, Ηρόδοτος (από Κρήτη), Θύελλα Ραφήνας, Μανδραϊκός, Ηλυσιακός, ΑΕΚ, τίθενται για πρώτη φορά αντιμέτωπες με το Ναξιακό σύλλογο.

6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΤΤΙΚΗ: Θύελλα Ραφήνας, Περαμαϊκός, Αιγάλεω, ΑΕΚ, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Περιστέρι, Μανδραϊκός, Αστέρας Βάρης, Τριγλία Ραφήνας
ΚΡΗΤΗ: Άγιος Νικόλαος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος, ΠΑΟ Κρουσσώνα
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Πανναξιακός 
Το πρωτάθλημα ξεκινά στις  22 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνεται στις 25 Μαΐου. Ο 1ος απ' τον 6ο όμιλο προβιβάζεται στη Football League1, ενώ υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα οι 7 τελευταίοι της βαθμολογίας, με τον Πανναξιακό να έχει ρεπό την 8η και την 23η αγωνιστική.

Το πρόγραμμα:

1η και 16η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Πανναξιακός 1-2
Μανδραϊκός – ΑΕΚ 0-2
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Τριγλία Ραφήνας 0-3
Θύελλα Ραφήνας – Περαμαϊκός 1-3
Αστέρας Βάρης – Ηρόδοτος 2-0
ΑΟ Περιστερίου – Αιγάλεω 1-1
Αγιος Νικόλαος – Κηφισιά 2-5
Ρεπό: Ηλυσιακός

2η και 17η αγωνιστική
Ηλυσιακός – Ερμής Ζωνιανών 2-1
Πανναξιακός – Μανδραϊκός 0-0
ΑΕΚ – Θύελλα Ραφήνας 2-1
Τριγλία Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 1-0
Περαμαϊκός – ΑΟ Περιστερίου 2-3
Ηρόδοτος – Κηφισιά 3-1
Αιγάλεω – Αγιος Νικόλαος 1-0
Ρεπό: ΠΑΟ Κρουσσώνα

3η και 18η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Μανδραϊκός 0-1
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Ηλυσιακός 4-2
Θύελλα Ραφήνας – Πανναξιακός (αν.)
ΑΟ Περιστερίου – ΑΕΚ 0-0
Κηφισιά – Τριγλία Ραφήνας 0-0
Αγιος Νικόλαος – Περαμαϊκός 2-1
Ηρόδοτος – Αιγάλεω 3-2
Ρεπό: Αστέρας Βάρης

4η και 19η αγωνιστική
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Ερμής Ζωνιανών 1-1
Μανδραϊκός – Θύελλα Ραφήνας 1-0
Ηλυσιακός – Αστέρας Βάρης 0-1
Πανναξιακός – ΑΟ Περιστερίου 1-0
ΑΕΚ – Αγιος Νικόλαος 3-0
Τριγλία Ραφήνας – Αιγάλεω 1-2
Περαμαϊκός – Ηρόδοτος 1-0
Ρεπό: Κηφισιά

5η και 20η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Θύελλα Ραφήνας
Αστέρας Βάρης – ΠΑΟ Κρουσσώνα
ΑΟ Περιστερίου – Μανδραϊκός
Κηφισιά – Ηλυσιακός
Αγιος Νικόλαος – Πανναξιακός
Ηρόδοτος – ΑΕΚ
Τριγλία Ραφήνας – Περαμαϊκός
Ρεπό: Αιγάλεω

6η και 21η αγωνιστική
Αστέρας Βάρης – Ερμής Ζωνιανών
Θύελλα Ραφήνας – ΑΟ Περιστερίου
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Κηφισιά
Μανδραϊκός – Αγιος Νικόλαος
Ηλυσιακός – Αιγάλεω
Πανναξιακός – Ηρόδοτος
ΑΕΚ – Τριγλία Ραφήνας
Ρεπό: Περαμαϊκός

7η και 22η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – ΑΟ Περιστερίου
Κηφισιά – Αστέρας Βάρης
Αγιος Νικόλαος – Θύελλα Ραφήνας
Αιγάλεω – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Ηρόδοτος – Μανδραϊκός
Περαμαϊκός – Ηλυσιακός
Τριγλία Ραφήνας – Πανναξιακός
Ρεπό: ΑΕΚ

8η και 23η αγωνιστική
Κηφισιά – Ερμής Ζωνιανών
ΑΟ Περιστερίου – Αγιος Νικόλαος
Αστέρας Βάρης – Αιγάλεω
Θύελλα Ραφήνας – Ηρόδοτος
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Περαμαϊκός
Μανδραϊκός – Τριγλία Ραφήνας
Ηλυσιακός – ΑΕΚ
Ρεπό: Πανναξιακός

9η και 24η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Αγιος Νικόλαος
Αιγάλεω – Κηφισιά
Ηρόδοτος – ΑΟ Περιστερίου
Περαμαϊκός – Αστέρας Βάρης
Τριγλία Ραφήνας – Θύελλα Ραφήνας
ΑΕΚ – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Πανναξιακός – Ηλυσιακός
Ρεπό: Μανδραϊκός

10η και 25η αγωνιστική
Αιγάλεω – Ερμής Ζωνιανών
Αγιος Νικόλαος – Ηρόδοτος
Κηφισιά – Περαμαϊκός
ΑΟ Περιστερίου – Τριγλία Ραφήνας
Αστέρας Βάρης – ΑΕΚ
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Πανναξιακός
Μανδραϊκός – Ηλυσιακός
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

11η και 26 αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Ηρόδοτος
Περαμαϊκός – Αιγάλεω
Τριγλία Ραφήνας – Αγιος Νικόλαος
ΑΕΚ – Κηφισιά
Πανναξιακός – Αστέρας Βάρης
Ηλυσιακός – Θύελλα Ραφήνας
Μανδραϊκός – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Ρεπό: ΑΟ Περιστερίου

12η και 27η αγωνιστική
Περαμαϊκός – Ερμής Ζωνιανών
Ηρόδοτος – Τριγλία Ραφήνας
Αιγάλεω – ΑΕΚ
Κηφισιά – Πανναξιακός
ΑΟ Περιστερίου – Ηλυσιακός
Αστέρας Βάρης – Μανδραϊκός
Θύελλα Ραφήνας – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Ρεπό: Αγιος Νικόλαος

13η και 28η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Τριγλία Ραφήνας
ΑΕΚ – Περαμαϊκός
Πανναξιακός – Αιγάλεω
Ηλυσιακός – Αγιος Νικόλαος
Μανδραϊκός – Κηφισιά
ΠΑΟ Κρουσσώνα – ΑΟ Περιστερίου
Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης
Ρεπό: Ηρόδοτος

14η και 29η αγωνιστική 
ΑΕΚ – Ερμής Ζωνιανών
Περαμαϊκός – Πανναξιακός
Ηρόδοτος – Ηλυσιακός
Αιγάλεω – Μανδραϊκός
Αγιος Νικόλαος – ΠΑΟ Κρουσσώνα
Κηφισιά – Θύελλα Ραφήνας
ΑΟ Περιστερίου – Αστέρας Βάρης
Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

15η και 30η αγωνιστική
Πανναξιακός – ΑΕΚ
Ηλυσιακός – Τριγλία Ραφήνας
Μανδραϊκός – Περαμαϊκός
ΠΑΟ Κρουσσώνα – Ηρόδοτος
Θύελλα Ραφήνας – Αιγάλεω
Αστέρας Βάρης – Αγιος Νικόλαος
ΑΟ Περιστερίου – Κηφισιά
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

Κύπελλο 
Επί της ουσίας σε κάθε όμιλο ξεχωριστά θα διεξαχθεί ένα μίνι κύπελλο που θα ολοκληρωθεί σε τέσσερις γύρους («τέσσερις αγωνιστικές», όπως τις ονομάζει η προκήρυξη) και ο «κυπελλούχος» κάθε ομίλου, μαζί με δύο από τους φιναλίστ (κατόπιν κλήρωσης θα είναι αυτοί του πρώτου και του δεύτερου ομίλου) θα περάσουν στους 8 της διοργάνωσης. Όλοι οι αγώνες, μέχρι και τους οκτώ της διοργάνωσης θα είναι νοκ άουτ στην έδρα του γηπεδούχου. Στα ημιτελικά θα γίνουν διπλές αναμετρήσεις.

Ο Πανναξιακός θα αντιμετωπίσει στον 1ο γύρο του κυπέλλου τον Αστέρα Βάρης στο ΔΑΚ, με το νικητή της αναμέτρησης να διασταυρώνεται με το νικητή του Ερμής Ζωνιανών - Μανδραϊκός.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου